Sayfa nasıl biçimlendirilir

Biçimlendirmeye başlamak…

Biçimlendirmeye başlamak için, sayfanın alt kenarına yakın olan edit düğmesine basın. Kayıt penceresi sayfanın alt kısmında belirecek. Pencerenin üst kenarında da biçimlendirmeye yardımcı olan düğmeleri göreceksiniz.

Basit bir örnek

Işte ilk sayfanız için basit bir örnek. Başka bir sayfayla bağlantı kurmak için : [[[sayfa adı]]] veya [[[sayfa adı | okunmasını istediğiniz serbest metin]]] şeklini kullanın. Bu işlemi kısa yoldan yapabilmek için üst şeritteki button-page-link düğmesini de kullanabilirsiniz. Sayfanızı kaydettikten sonra yaratmış olduğunuz baglantıya tıklayın. Eğer sitede öyle bir sayfa yoksa (bağlantının rengi değişik olmalı) onu yaratip biçimlendirmeye başlaıyabilirsiniz.

Bir sonraki aşama

Bağlantı kurlmak, biçimlendiriken yapabileceğiniz basit şeylerden biri. Biraz daha ileri gitmek için bu sayfayı inceleyin. Sayfa biçimlendirmek oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen ilginç siteler yaratmanıza yardımcı olacak birçok ilginç fonksyon’a sahip. Lutfen Documentation pages bölümünü inceliyerek elinizde olan imkanları öğrenin.

Edit düğmesi kayıp mı?

Eger edit düğmesini sayfanızın hiçbir yerinde bulamıyorsanız, muhtemelen yeterli izine sahip değilsiniz izin dereceleri bulunduğunuz sitenin yöneticisi tarafından belirlenir. Bu sebeple siteden siteye değişebilir. Gerçekten o sayfada değişiklik yapmak istiyorsanız bu kadar erken pes etmeyin !
Edit düğmesini ele geçirebilmek için şu yöntemleri deniyebilirsiniz :

  • Wikidot hesabinizi kullanarak Oturum aç.
  • Siteye Uye olmaya çalışın.
  • Site yöneticisine posta gönderek o sayfanın nasıl biçimlendirilebileceğini sorun.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License